
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA3070 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5000K |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 8223lm (7945lm ~ 8500lm) |
| Current - Test: | 1.925A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 38.5V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 111 lm/W |
| Current - Max: | 2.8A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 27.35mm L x 27.35mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 23.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CXA3070-0000-000N0HZ40E3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 3500K 90CRI LM561B
LED COB MINI ZENIGATA WARM WHT
LED COB ES WARM WHITE RECTANGLE
CONN HEADER VERT 64POS 2.54MM
SENSOR PRES 30PSI ABSOL 3.3V SMD
LED COB CXA3070 COOL WHT SQUARE
GEARHEAD 1/100 RATIO 60MM METRIC