SST-90-R-F11-HK100
Description
BIG CHIP LED HB MODULE RED
DataSheet
SST-90-R-F11-HK100 PDF
Type Description
Series:SST-90
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Type:Chip On Board (COB)
Color:Red
CCT (K):-
Wavelength:624nm
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:400lm (Typ)
Current - Test:3.2A
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2V
Lumens/Watt @ Current - Test:63 lm/W
Current - Max:27A
Features:-
Size / Dimension:11.00mm L x 10.00mm W
Height:5.40mm
Light Emitting Surface (LES):8.00mm Dia