SI-B8W041100WW
Manufacturer
Samsung Semiconductor
VIGOR # :
Description
LED 2700K 80CRI LM561B
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
SI-B8W041100WW PDF
Type Description
Series:LT-M092C
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Type:LED Module
Color:White, Warm
CCT (K):2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:350lm (Typ)
Current - Test:110mA
Temperature - Test:55°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:133 lm/W
Current - Max:150mA
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:115°
Features:With Connector
Size / Dimension:91.00mm L x 18.00mm W
Height:5.20mm