SI-B8V162560WW
Description
LED MOD LTE564A WARM WHITE STRIP
DataSheet
SI-B8V162560WW PDF
Type Description
Series:LT-E564A
Color:White, Warm
CCT (K):3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:2020lm (Typ)
Current - Test:700mA
Temperature - Test:45°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24.3V
Lumens/Watt @ Current - Test:119 lm/W
Current - Max:750mA
Features:With Connector
Size / Dimension:560.00mm L x 40.00mm W
Height:5.60mm