SI-B8U082280WW
Manufacturer
Samsung Semiconductor
VIGOR # :
Description
LED MOD LTE284A WARM WHITE STRIP
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
SI-B8U082280WW PDF
Type Description
Series:LT-E284A
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Type:LED Module
Color:White, Warm
CCT (K):3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:1040lm (Typ)
Current - Test:700mA
Temperature - Test:45°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):12.1V
Lumens/Watt @ Current - Test:123 lm/W
Current - Max:750mA
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:115°
Features:With Connector
Size / Dimension:280.00mm L x 40.00mm W
Height:5.60mm