
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1850 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 5800lm (5590lm ~ 6010lm) |
| Current - Test: | 1.4A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 35V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 118 lm/W |
| Current - Max: | 2.1A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 17.85mm L x 17.85mm W |
| Height: | 1.55mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 12.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CXA1850-0000-000N0HX250H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 3500K 80CRI LM561B
LED 6500K 80CRI LM561B
LED ARRAY XLAMP CXA1520 WHITE
CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
SWITCH ROCKER SPST 8A 125V
CONN RCPT 22POS 0.1 GOLD PCB
LED COB CXA1850 COOL WHT SQUARE