CHM-14-35-80-36-AC02-F2-3
Manufacturer
Luminus Devices
VIGOR # :
Description
LED COB
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
CHM-14-35-80-36-AC02-F2-3 PDF
Type Description
Series:Sensus™
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:2755lm (Typ)
Current - Test:720mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Lumens/Watt @ Current - Test:109 lm/W
Current - Max:1.09A
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:120°
Features:With Connector
Size / Dimension:19.00mm L x 19.00mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):13.50mm Dia