
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LC040D Gen2 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5700K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 6205lm (Typ) |
| Current - Test: | 1.08A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 34.6V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 166 lm/W |
| Current - Max: | 2.76A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 28.00mm L x 28.00mm W |
| Height: | 1.50mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 22.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 320 |
Current price of SPHWHAHDNK25YZQ3D2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CX1510 2700K WHITE SMD
LED COB CXA3070 WARM WHT SQUARE
LIGHT ENGINE YELLOW 120MA
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0805
LED COB LC040D 5700K SQUARE
55PC CABLE FEET