
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA3590 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5000K |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 10500lm (10000lm ~ 11000lm) |
| Current - Test: | 1.2A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 72V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 122 lm/W |
| Current - Max: | 1.8A |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 34.85mm L x 34.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 30.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of CXA3590-0000-000RT0BD0E3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED WARM WHITE LC013B
LED COB LC040D 3000K SQUARE
LED COB CXA3590 WARM WHT SQUARE
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 5V 100W
DC DC CONVERTER 95V 75W
LED COB CXA3590 COOL WHT SQUARE