
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CXM-27 GEN2 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 8635lm (Typ) |
| Current - Test: | 1.8A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 133 lm/W |
| Current - Max: | 3.6A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 120° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 31.50mm L x 31.50mm W |
| Height: | 1.37mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 26.42mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 400 |
Current price of CXM-27-35-80-36-AB10-F3-3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CHM14 4000K SQUARE
LED COB
LED COB CXA3590 COOL WHT SQUARE
XTAL OSC VCXO 140.0000MHZ LVPECL
CONN SOCKET 24POS 0.1 GOLD PCB
FIXED IND 1.5UH 4A 30 MOHM TH
LED COB