
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® CXB1507 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1080lm (1040lm ~ 1120lm) |
| Current - Test: | 200mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 34.5V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 156 lm/W |
| Current - Max: | 375mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 15.85mm L x 15.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 8.90mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXB1507-0000-000N0HJ235G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB 5000K COOL WHT SQUARE
LED COB 6500K SQUARE
LED COB CXM11 NEUT WHITE SQUARE
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVDS
FIXED IND 82UH 425MA 2.8 OHM TH
LED COB CXB1507 WARM WHT SQUARE
AC SERIES 7MM GREEN