
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CXM-11 Gen3 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | - |
| Current - Test: | 450mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 33.8V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | - |
| Current - Max: | 1.05A |
| CRI (Color Rendering Index): | 95 |
| Viewing Angle: | 120° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 18.50mm L x 18.50mm W |
| Height: | 1.37mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 11.70mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1125 |
Current price of CXM-11-40-95-36-AA30-F4-3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB WHT LC013D 6500K 80CRI
LED COB WHT 3500K 3STEP 95CRI
VERO 18D WARM WHITE LED ARRAY
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ HCSL
LED COB CXM11 NEUT WHITE SQUARE
8T 18C 18#20 PIN RECP
MODULE ASSY