
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LC033B |
| Package: | Box |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 3663lm (3205lm ~ 4121lm) |
| Current - Test: | 900mA |
| Temperature - Test: | 25°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 35.5V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 115 lm/W |
| Current - Max: | 1.62A |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 21.50mm L x 21.50mm W |
| Height: | 1.50mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 17.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 320 |
Current price of SPHWW1HDND27YHT33P is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CX1510 2700K WHITE SMD
LED COB 3000K SQUARE
LED COB 3500K WARM WHT SQUARE
CAP CER 0603 16PF 16V ULTRA STAB
CAP CER 10000PF 1.2KV X7R 2220
EMITTER UV 395NM 20MA RADIAL
LED COB WHT 4000K 3STEP 90CRI