
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LC013D Gen2 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1635lm (Typ) |
| Current - Test: | 360mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 34.6V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 131 lm/W |
| Current - Max: | 920mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 13.50mm L x 13.50mm W |
| Height: | 1.50mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 9.80mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of SPHWHAHDND27YZU3D2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB LC013D 2700K SQUARE
LED COB D 2700K SQUARE
LED COB 5000K COOL WHT SQUARE
XTAL OSC XO 159.3750MHZ LVDS SMD
MEMS OSC XO 22.5792MHZ CMOS SMD
CONN RCPT FMALE 4P GOLD SLDR CUP
LED WHITE COB LC013D