
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LC008B |
| Package: | Box |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1050lm (929lm ~ 1171lm) |
| Current - Test: | 240mA |
| Temperature - Test: | 25°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36.5V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 120 lm/W |
| Current - Max: | 430mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 13.50mm L x 13.50mm W |
| Height: | 1.50mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 8.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 672 |
Current price of SPHWW1HDN947YHU3FG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXA3590 COOL WHT SQUARE
V13B NEUTRAL WHITE LED ARRAY
LED COB VERO 29 3000K ROUND
CAP CER 0.18UF 50V U2J 1210
CAP CER 0.015UF 1.2KV X7R 1825
LED COB WHT 3500K 3STEP 90CRI
CONN RCPT MALE 8POS GOLD CRIMP