CXM-11-65-80-36-AC00-F2-3
Description
LED COB 6500K SQUARE
DataSheet
CXM-11-65-80-36-AC00-F2-3 PDF
Package:Tray
Part Status:Not For New Designs
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Cool
CCT (K):6500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:2150lm (Typ)
Current - Test:480mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Lumens/Watt @ Current - Test:128 lm/W
Current - Max:960mA
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:19.00mm L x 19.00mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):11.00mm Dia