CDS425WWWIP
Manufacturer
Dialight
VIGOR # :
Description
12UP WW COLADA IP WIDE OPTIC
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
CDS425WWWIP PDF
Type Description
Series:CD
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:LED Engine
Color:White, Warm
CCT (K):2850K ~ 3250K
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:600lm
Current - Test:-
Temperature - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):-
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:350mA
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:-
Features:IP67
Size / Dimension:425.00mm L x 50.00mm W
Height:28.00mm