GH CSSRM3.24-V5V6-1-E1F2-700-R18-XL2
Description
LED HYPER RED SQUARE SMD
Catalog
LED Lighting - Color
DataSheet
GH CSSRM3.24-V5V6-1-E1F2-700-R18-XL2 PDF
Type Description
Series:OSLON® Square
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:Red
Wavelength:640nm
Current - Test:700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:1A
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Temperature - Test:25°C
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.089" (2.27mm)