LA CPDP-JUKP-23-0-350-R18-LM
DataSheet
LA CPDP-JUKP-23-0-350-R18-LM PDF
Wavelength:615nm (609nm ~ 620nm)
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.2V
Lumens/Watt @ Current - Test:92 lm/W
Current - Max:1A
Luminous Flux @ Current/Temperature:71lm (66lm ~ 76lm)
Temperature - Test:25°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.062" (1.58mm)