GA CS8PM1.23-KQKS-W3-0-350-R18
Description
LED OSLON SSL SMD
DataSheet
GA CS8PM1.23-KQKS-W3-0-350-R18 PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:Amber
Wavelength:617nm (609nm ~ 620nm)
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.1V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:1A
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Temperature - Test:25°C
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.091" (2.31mm)