GH CSSRM2.24-V3V5-1-1-700-R33
Description
LED OSLON HYPER RED SQ SMD
Catalog
LED Lighting - Color
DataSheet
GH CSSRM2.24-V3V5-1-1-700-R33 PDF
Part Status:Obsolete
Color:Red
Wavelength:657nm (646nm ~ 666nm)
Current - Test:700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.1V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:1A
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Temperature - Test:25°C
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.089" (2.27mm)