LB CP7P-GZHX-34-0-350-R18
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED OSLON SSL80 BLUE 470NM SMD
Catalog
LED Lighting - Color
DataSheet
LB CP7P-GZHX-34-0-350-R18 PDF
Type Description
Series:OSLON® SSL 80
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Color:Blue
Wavelength:470nm (464nm ~ 476nm)
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test:26 lm/W
Current - Max:1A
Luminous Flux @ Current/Temperature:29lm (24lm ~ 33lm)
Temperature - Test:25°C
Viewing Angle:80°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package:2-SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.093" (2.35mm)