GW P9LR34.PM-M1M2-XX57-1-45-R18
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED LIGHTING MID-POWER
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
GW P9LR34.PM-M1M2-XX57-1-45-R18 PDF
Type Description
Series:DURIS® S 8
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Color:White, Warm
CCT (K):3000K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:185lm (180lm ~ 190lm)
Current - Test:45mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):22.2V
Lumens/Watt @ Current - Test:185 lm/W
CRI (Color Rendering Index):70
Current - Max:200mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2020 (5050 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)