
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XR-E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4500K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 84lm (81lm ~ 87lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.3V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 73 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 75 (Typ) |
| Current - Max: | 700mA |
| Viewing Angle: | 90° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 3529 (9073 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.181" (4.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XREWHT-L1-R250-009E4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
LED 3000K 90CRI SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64VQFN
LED POWER TOPLED SMD
IC MEMORY NOR