
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-G |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4500K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 135lm (130lm ~ 139lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 133 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 (Typ) |
| Current - Max: | 1.5A |
| Viewing Angle: | 125° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.084" (2.13mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XPGWHT-01-R250-00GE4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 4SMD
RESISTOR ANTI SULFUR
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE