
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XT-E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 118lm (114lm ~ 122lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.77V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 122 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Current - Max: | 1.5A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.100" (2.54mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XTEAWT-E0-0000-00000BEE6 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED WHITE 2700K 90CRI 3030
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD
FIXED IND 3.3UH 6.6A 15 MOHM SMD
LED XLAMP WARM WHT 3500K SMD
XTAL OSC XO 16.0000MHZ CMOS SMD
SMJD-2306032C-XXN100B22G038ALL
ECO LINEAR MODULE 280MM 3000K