
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XH-B |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 25lm (24lm ~ 27lm) |
| Current - Test: | 65mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.1V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 124 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Current - Max: | 175mA |
| Viewing Angle: | 130° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1212 (3030 Metric) |
| Supplier Device Package: | 3030 |
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.072" (1.83mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XHBAWT-00-0000-00000BWE8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD
LED XLAMP COOL WHITE 6350K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
CRYSTAL 20.0000MHZ 13PF SMD
CONN SOCKET 52POS 0.1 GOLD PCB
CIR BRKR MAG-HYDR