
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EasyWhite™, XLamp® MT-G2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 675lm (650lm ~ 700lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 735mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 102 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 2A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, No Lead Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.359" L x 0.359" W (9.11mm x 9.11mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.201" (5.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of MTGBEZ-00-0000-0C00K030H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP 3000K WHITE 9/18V SMD
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
SWITCH ROTARY 4POS 1A 125V
CONN PLUG MALE 36POS GOLD CRIMP