
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-G2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 84lm (81lm ~ 87lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 83 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Current - Max: | 1.5A |
| Viewing Angle: | 125° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.094" (2.39mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XPGBWT-U1-R250-009Z7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
CAP CER 5.6UF 25V X7R 2225
CAP CER 0.56UF 10V X7R 1210
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
LED LM283B+ WARM WHT 3000K SMD