
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® MHD-E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 705lm (680lm ~ 730lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 800mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 98 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Current - Max: | 1.4A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2828 (7070 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.065" (1.66mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of MHDEWT-0000-000C0UF240H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 4SMD
LED MID PWR 3500K 80CRI 3030
FIXED IND 10NH 500MA 170MOHM SMD
FIXED IND 47UH 1.1A 286 MOHM SMD
LED XLAMP 4000K WHITE 9/18V SMD
REED SWITCH SPST CUSTOM