
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XB-H |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2850K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 168lm (164lm ~ 172lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 700mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.86V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 83 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Current - Max: | 1.5A |
| Viewing Angle: | 110° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1010 (2525 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.096" L x 0.096" W (2.45mm x 2.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XBHAWT-00-0000-000US40F8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP XQ-E NEUTRAL WHT 4250K
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
XTAL OSC XO 24.0000MHZ HCMOS SMD
56MM MULTI DOME 90-240V RYG
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP