
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EasyWhite®, XLamp® MC-E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K 4-Step MacAdam Ellipse |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 221lm |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 260lm (240lm ~ 280lm) |
| Current - Test: | 4 x 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.2V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 58 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Current - Max: | 4 x 700mA |
| Viewing Angle: | 110° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SMD, Gull Wing Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.295" W (7.00mm x 7.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.184" (4.68mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 200 |
Current price of MCEEZW-U1-0000-0000G027F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 8SMD
CONN HEADER SMD 50POS 2.54MM
CONN PLUG MALE 12POS GOLD CRIMP
D-621-1638