
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® MK-R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 935lm (900lm ~ 970lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 1.4A |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 6V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 111 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Current - Max: | 2.5A |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2828 (7070 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.166" (4.21mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of MKRAWT-02-0000-0B0BH20E7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 4SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD
FIXED IND 19NH 260MA 800 MOHM
LED COB CXA2530 WARM WHT SQUARE
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
DC DC CONVERTER +/-15V 6W