
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® MK-R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 613lm (590lm ~ 635lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 700mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 12V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 73 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Current - Max: | 1.25A |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2828 (7070 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.166" (4.21mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of MKRAWT-02-0000-0D0UE20E8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED LM281B+ NEUT WHT 4000K SMD
LED XLAMP XHP35B COOL WHT 5700K
LED XLAMP WARM WHT 3750K SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
TVS DIODE 188V 328V DO215AB
DC DC CONVERTER 28V 50W
GEARHEAD 1/100RATIO 90MM