
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-E2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2850K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 91lm (87lm ~ 94lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 90 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 110° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.094" (2.39mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XPEBWT-L1-0000-00AA8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
DIODE ZENER 33V 2W SJP
EVAL MODULE FOR TLV320DAC3120
SQ FLANGE RECP ASSY