
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-G2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4500K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 135lm (130lm ~ 139lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 133 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 (Typ) |
| Current - Max: | 1.5A |
| Viewing Angle: | 125° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.094" (2.39mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XPGBWT-01-R250-00GD2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 2SMD
LED XLAMP 3000K WHITE 36V SMD
LED XHP70.2 COOL WHITE 5000K SMD
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD
JUMPER TERM BLK 10POS FLAT PIN
IC REG LINEAR POS ADJ 40MA 8SOIC
MCF5307 EVAL BRD