
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-L |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4500K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 450lm (440lm ~ 460lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 1.05A |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.95V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 145 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 75 (Typ) |
| Current - Max: | 3A |
| Viewing Angle: | 125° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.111" (2.81mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XPLAWT-02-0000-000LV40E4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 4SMD
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD
LED 3500K 80CRI SMD
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 12V 50W
DC DC CONVERTER 48V 50W