
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LH351B |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 155lm (140lm ~ 170lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.8V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 158 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Current - Max: | 1.5A |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | 3535 |
| Size / Dimension: | 0.138" L x 0.138" W (3.50mm x 3.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.081" (2.06mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of SPHWH2L3D30CD4V0M3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD
CAP CER
LED LH351B WARM WHITE 3000K SMD
CONN PIN 16AWG CRIMP TIN
IC REG LINEAR POS ADJ 150MA 6MLF