
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XR-C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White |
| CCT (K): | - |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 84lm (81lm ~ 87lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.5V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 69 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| Current - Max: | 500mA |
| Viewing Angle: | 90° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 3529 (9073 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.181" (4.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XRCWHT-L1-0000-00905 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED LUXEON WARM WHITE 3500K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD
CAP CER 150PF 500V X7R 1812
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD
CONN RCPT FMALE 15POS CRIMP
RES 374 OHM 0.25% 1/8W 1206