
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-L |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4250K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 410lm (400lm ~ 420lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 1.05A |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.95V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 132 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 75 (Typ) |
| Current - Max: | 3A |
| Viewing Angle: | 125° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.111" (2.81mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XPLAWT-02-0000-000LV20F5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 8SMD
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD
PLUNGER CLIP SAFETY BLACK 2.23"
DC DC CONVERTER 5V 1W
DC DC CONVERTER +/-12V