
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 91lm (87lm ~ 94lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.05V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 85 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 (Typ) |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.084" (2.13mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XPEWHT-L1-R250-00AE6 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD
LED XLAMP WARM WHT 2700K SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3400K 4SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
MOSFET DRIVER, CMOS, PDIP8
MICRO 25C P 10" WHT JACKP
LED CERAMOS SMD