
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EasyWhite™, XLamp® XM-L |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K 4-Step MacAdam Ellipse |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 210lm (200lm ~ 220lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 12V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 50 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2020 (5050 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.124" (3.15mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XMLEZW-02-0000-0D0UT230F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP 5700K WHITE 36V SMD
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD
LED LH231B 5700K 80CRI SMD
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD
JAM NUT RECEPTACLE
CONN RCPT MALE 37P SILVER CRIMP
CLIP PIERCING TEST INSULATED HD