
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-G |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 111lm (107lm ~ 114lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 109 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 (Typ) |
| Current - Max: | 1.5A |
| Viewing Angle: | 125° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.084" (2.13mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XPGWHT-01-0000-00DD4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
LED MP20162100 WM WHT 3000K 2SMD
CAP CER 1UF 100V X7R 0805
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD
CONN D-SUB PLUG 25P PNL MNT SLDR
BOARD EVAL 1MP 1/3 CIS IBGA RCCC