
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XHP35.2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 7000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 530lm (510lm ~ 550lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 11.2V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 135 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 1.05A |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.044" (1.13mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of XHP35B-H0-0000-0D0HD20DT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED WHITE 3000K 80CRI 3030
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD
LED MID PWR LM301B 3MMX3MM
FIXED IND 3.1NH 900MA 90 MOHM
LED XLAMP XHP35B COOL WHT 7000K
CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
DC DC CONVERTER 8V 150W