
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EasyWhite™, XLamp® MT-G2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K 4-Step MacAdam Ellipse |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 580lm (560lm ~ 600lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 185mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 87 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 500mA |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, No Lead Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.359" L x 0.359" W (9.11mm x 9.11mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.201" (5.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of MTGBEZ-00-0000-0N00H027F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 4SMD
LED 5000K 80CRI SMD
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD
DC DC CONVERTER 10V 100W
LED DRVR CC/CV AC/DC
CONN RCPT HSG FMALE 61POS PNL MT