
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XM-L |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 160lm (156lm ~ 164lm) |
| Current - Test: | 700mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 79 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Current - Max: | 3A |
| Viewing Angle: | 125° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2020 (5050 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.124" (3.15mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XMLAWT-00-0000-000US30E8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 2SMD
LED LM561B PLUS WARM WHT 2700K
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS LV
JUMPER TERM BLK 2POS SCREW-IN