
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XR-E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White |
| CCT (K): | - |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 65lm (62lm ~ 67lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.3V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 56 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| Current - Max: | - |
| Viewing Angle: | 90° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 3529 (9073 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.181" (4.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XREWHT-L1-R250-006B7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED LM561B PLUS WARM WHT 2700K
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2SMD
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
DC DC CONVERTER +/-12V 1W
RES CHAS MNT 15 OHM 1% 30W