
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XH-G |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5700K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 33lm (31lm ~ 35lm) |
| Current - Test: | 65mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 175 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Current - Max: | 350mA |
| Viewing Angle: | 130° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1212 (3030 Metric) |
| Supplier Device Package: | 3030 |
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.072" (1.83mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XHGAWT-00-0000-00000B0E2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD
LED XLAMP XHP35B COOL WHT 6000K
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD
FAN 80X25MM 24VDC VANE RBLS
IC ADC 12BIT SAR 48LQFP/48TQFP
AC/DC CONVERTER 3.3V 15W