
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 6200K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 118lm (114lm ~ 122lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.05V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 111 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 (Typ) |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.084" (2.13mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XPEWHT-L1-0000-00E51 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD
LED XLAMP XHP35B COOL WHT 6000K
LED 5000K 80CRI SMD
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD
THUMBWHEEL POT 200 OHM 0.5W SIDE
OSC XO 880MHZ 1.8V CML
LED COB