
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5050 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 349lm (Typ) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 160mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 18.1V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 120 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 240mA |
| Viewing Angle: | 116° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2020 (5050 Metric) |
| Supplier Device Package: | 5050 |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 | ||
| 3000 | ||
| 7500 | ||
| 10500 | ||
| 37500 |
Current price of BXEP-30E-163-18A-00-00-0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 6500K 80CRI SMD
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 2SMD
LED WARM WHITE 3000K SMD
DC DC CONVERTER 5V 150W
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5MM
CONNECTEOR